Ramesnis kūnas


Nerimas, įtampa, nemiga, ruminacijos, panikos atakos, PTSD, depresyvios būsenos, visa apimantis nuovargis ir net noras nebeprabusti kitą rytą. Tai dalykai, kurie bent kartą nutinka daugelio mūsų gyvenimuose: dėl vienų ar kitų priežasčių, objektyvių ar subjektyvių, išorinių ar vidinių. Tačiau klausimą, kaip padėti sau, tokiose situacijose kelia tikrai ne visi. RAMESNIS KŪNAS – tai naujas autorinis mano kursas, skirtas būtent šioms temoms. Dabar jau galima registruotis į naujausią grupę: pradedame balandžio 4 d. Kviesčiau net ir tuos, kuriems „niekas nepadėjo“ ir kurie „niekam neturi jėgų“.

Kas laukia kurso „Ramesnis kūnas“ metu?

Šis kursas supažindina su begale būdų padėti sau, gyvenant streso kupiname pasaulyje, susiduriant su nekasdieniais sunkumais. Ir padėti sau visų pirma fiziškai.

Mažinant nerimo, įtampos, depresyvumo apraiškas kasdienybėje.

Švelninant jų jau padarytą žalą kūnui, protui, imunitetui.

Didinant savo atsparumą didesniems emociniams sukrėtimams bei lėtiniam stresui.

✓ Ir greičiau reabilituojantis po patirtų traumų bei psichologinio nusialinimo.

✓ O svarbiausia – visam tam pasitelkiant ne sausą discipliną, o natūralią motyvaciją jaustis geriau, ir ne geležinę valią, o malonumus.

Kaip gimė šis kursas?

Kurso medžiaga gimė iš asmeninės patirties, mano aistros tyrinėti, bandyti įvairius dalykus ir fiksuoti pokyčius, o taip pat ir domėjimosi medicina. Ilgus metus kauptos žinios ir aistringas praktinis jų taikymas labai padėjo man pačiai: sudėtingiausiais gyvenimo metais. Tuomet, kai vienu metu turėjau tris teisminius procesus, iš manęs buvo visiškai atimtos galimybės dirbti, nuolat sulaukdavau bauginimų (ir net šovinio „dovanų“), o agresyvūs „svečiai“ lankydavosi ir mano sodyboje, ir bute Vilniuje: kad liaučiausi viešinti precedento neturinčią institucinio smurto epopėją.

Tačiau aš išgyvenau visa tai – ir begalę dalykų, kurių kol kas neviešinau. Ir išgyvenau juos ne atsitiktinai. Išgyvenau, nes nuolat klausiausi savo kūno atsako į stresą, ir nuolat intuityviai padėjau savo kūnui tiek reabilituotis po jau patirtų sukrėtimų, tiek stiprėti. O tai, kaip laikas parodė, ateities smūgius man padėjo atlaikyti vis lengviau.

Visų pirma atkreipiau dėmesį į tai, kad net labai didelio streso akivaizdoje veikia savistaba. Tarkime, kai į sodybos kiemą įvažiuoja nepažįstamas automobilis, ar kai spardomos mūsų buto durys ir laužiama spyna – aš vis tiek suvokiu, kas ir kodėl vyksta su kūnu. O tai padeda kontroliuoti mintis ir išsaugoti loginį mąstymą.

Su laiku pastebėjau, kad vis geriau „amortizuoju“ net stipriausius smūgius. Ilgainiui supratau, kad dabar jau tik lengvai nusipurtau susidūrusi su dalykais, kurie anksčiau mane veikiausiai būtų nužudę. Pasirodo, auginti galime ne tik fizinio kūno raumenis. Svarbiausius atradimus ir vertingiausias žinias apie mūsų pagalbą kūnui ir kūno pagalbą mums ir sudėjau į šį naująjį kursą.

Kam skirtas kursas „Ramesnis kūnas“?

Kursas „Ramesnis kūnas“ yra skirtas mano likimo draugams. Visų pirma tiems, kurie yra iš prigimties jautresni išoriniams dirgikliams ir savo pačių gebėjimui kurtis papildomą stresą (tokių žmonių yra apie 20%). O taip pat tiems, kurie šiuo metu išgyvena itin didelį stresą, iš kurio negali pabėgti taip lengvai ir greitai, kaip norėtų. Kurso medžiaga turbūt labiau skirta moterims nei vyrams, bet tik todėl, kad kurso metu paliečiu kai kuriuos moterų sveikatos aspektus.

Šių mokymų tikslas:

✓ padėti geriau suvokti, kaip streso akivaizdoje veikia kūnas,

✓ jautriau klausytis organizmo siunčiamų žinučių,

✓ dosniau atsiliepti į kūno poreikius,

✓ ir išplėsti pagalbos sau arsenalą tiek didžiulio, smūginio, tiek lėtinio streso akivaizdoje.

Kaip antai: patiriant mobingą, skyrybas, institucinį smurtą, teisminius procesus, kitą milžinišką įtampą gyvenime, iš kurios negalime labai greitai evakuotis. Taip pat – išgyvenant nerimą bei įtampą be objektyvios, išreikštos priežasties: tiesiog dėl kur kas didesnio prigimtinio jautrumo, centrinės nervų sistemos ypatumų, nuolatinio žmogaus gyvenimo ‘alert’ būsenoje, kovinėje parengtyje.

O jei aš jau dalyvavau EŽD eksperimente?

EŽD eksperimentas yra grįstas mus kasdien pasiekiančios informacijos ir mūsų pokalbių, kasdienės kalbos kontrole. Kaip parodė mano atliktos šimtų kurso dalyvių apklausos, vien tik sąmoningesnis informacijos bei vartojamų žodžių pasirinkimas jau gali būti labai stiprus instrumentas savijautos gerinimui: tiek psichologinės, tiek fizinės.

Vis tik yra situacijų, kai vien to nepakanka. Kai streso lygis labai didelis, vien tik atsisakę žiūrėti žinias ir niautis socialiniuose tinkluose mes tikrai nebloginame savo savijautos, bet kad ji gerėtų, reikalingi nauji resursai. Naujasis kursas kviečia būtent padėti savo kūnui ir psichikai atkurti išsekusius resursus, pildyti juos, stiprinti save.

Kursai EŽD eksperimentas ir „Ramesnis kūnas“ tikrai neprieštarauja vienas kitam, o kaip tik papildo vienas kitą. Juose galima dalyvauti ir vienu metu.

Koks yra kurso „Ramesnis kūnas“ turinys, kiek jis trunka?

Siekiau, kad kursas nuosekliai, savaitė po savaitės, stiprintų dalyvių žinias, ir per aiškias, vizualias metaforas padėtų vis geriau suprasti, kaip veikia mūsų kūnai ir kaip galime jiems padėti:

✓ Nuo pirmųjų savaičių susipažįstame su simpatinės ir parasimpatinės sistemos skirtumais: kas aktyvuoja vieną ir kitą? Kodėl negalime viso laiko gyventi tik vienu režimu?

✓ Kodėl net negatyvius jausmus ir simptomus jausti yra naudinga?

✓ Ką su mumis daro streso ugnis, ir kaip kartais patys kurstome tą ugnį? Kaip iš mažos kibirkšties, kurią galėjome sėkmingai užgesinti, sukeliame tikrą centrinės nervų sistemos gaisrą, pleškinantį mūsų endokrininę sistemą ir psichiką?

✓ Kodėl verta klausytis savo kūno? Ką mums tai duoda?

✓ Kaip galime kontroliuoti streso gaisrus?

✓ Kokie galimi scenarijai mums neišmokus deramai pagelbėti savo kūnui ir psichikai? Kokią kainą už nepasirūpinimą savimi galime sumokėti jau šiemet, po penkerių metų, po dešimties?

✓ Kaip papildomai nekenkti sau, kai mums jau pakenkė kažkieno kito smūgis į paširdžius?

✓ Kaip sąmoningai ir natūraliai aktyvuoti savigydos, regeneracijos mechanizmus savo kūne?

✓ Kaip gali atrodyti greitoji pagalba sau didelio streso, o taip pat ir lėtinio streso akivaizdoje?

✓ Koks laisvalaikis, koks maistas, koks paros ritmas ir kokia aplinka didina mūsų patiriamą stresą? O kas jį mažina?

✓ Kaip padėti savo kūnui adaptuotis ir lengviau „amortizuoti“ tenkančius iššūkius?

✓ Kaip stengiantis padėti sau nepakenkti?

✓ Kaip susikurti efektyviausią motyvaciją nuolat pakankamai rūpintis savimi?

✓ Kaip, jungiant kelis pagalbos sau būdus, sukurti galingą sinergiją ir pagreitinti trokštamus pokyčius?

Šis kursas atkreipia dėmesį į paprastus, lengvai prieinamus, visiškai nemokamus ar labai nedaug tekainuojančius būdus padėti sau geriau atlaikyti stresą ir lengviau, greičiau po jo reabilituotis fiziškai, taip drauge gerinant ir psichologinę savo būseną.

Kursas „Ramesnis kūnas“ trunka 7 savaites, mokestį už kursą galima rinktis savo nuožiūra, svarbu, kad tai įpareigotų pritaikyti kurso medžiagą praktikoje.

Kodėl šis kursas galėtų būti naudingas ir tiems, kuriems „niekas nepadeda“?

Streso – tiek lėtinio, tiek smūginio – akivaizdoje dažnai esame aplinkinių auklėjami nereaguoti taip jautriai. Nepykti, nenusiminti, neliūdėti, neširsti – kitaip tariant, nejausti ar bent jau nerodyti savo jausmų. Deja, suspaustos, slepiamos ar net paties žmogaus neįsisąmonintos emocijos kaupiasi kūne ir virsta ligomis. Šis kursas legalizuoja tai, ką jaučiame, ir suteikia instrumentų, kaip galima geriau tvarkytis su tuo, kas verda ar sprogsta mūsų viduje.

Kurse „Ramesnis kūnas“ siekiu parodyti, kaip empatiškas įsiklausymas į savo kūną gali tapti vedliu: iš depresyvumo, panikos atakų, streso sukeltos nemigos, baimės kaustomo mąstymo, įvairių fizinio diskomforto gniaužtų – į laisvę, lankstumą, kūrybiškumą, efektyvumą sprendimuose, augantį atsparumą ir vidinę brandą.

Šio kurso metu akcentuoju mūsų pagalbą sau ne per „reikia“, o per „noriu“ prizmę: per švelnumą sau, per malonumus, per mėgstamas veiklas ir per teigiamą rūpestį savimi. Veikiausiai būtent dėl to naujasis kursas pasižymi itin dideliu dalyvių įsitraukimu, siekiančiu net 100%:

Kurso medžiaga rengta konsultuojantis su medikais, ir, dalyvių patogumui, yra gausiai iliustruota.

Kursas „Ramesnis kūnas“, vienintelė planuojama grupė šį sezoną, startuoja balandžio 4 d.

Kaip ir ilgus metus anksčiau, taip ir toliau dalis “Ilzės dirbtuvių” pelno skiriama beglobių keturkojų rėmimui, taip pat laukinių Gamtos teritorijų saugojimui nuo agresyvios žmogaus veiklos, trapių gamtinių sistemų, laukinių gyvūnų, paukščių ir kitų Gamtos gyventojų gerovei: pradedant inkilų kėlimu ir edukacijomis, baigiant gamtosauginių teritorijų išpirkimu. “Ilzės dirbtuvės” išsaugojimui jau yra įgijusios virš 8 hektarų gamtinių plotų: natūralių pievų, pelkaičių, upelių, miškelių.


Comments are closed.